Community Forums > Voobly General > General Discussion / Off Topic > Türkçe Bilenler Lütfen Yardımını Esirgemesin

Türkçe Bilenler Lütfen Yardımını Esirgemesin

DaldalKhan

Gönderildi 09/04/2011 - 22:58
Arkadaşlar bağlantı hızım gayet iyi olmasına rağmen bazı kullanıcılar tarafından FP gözükmekteyim ve kickleniyorum.(8mbit)Odada aşağıdaki msjı alıyorum bu ne anlama geliyor düzeltmem için ne yapmam lazım

*port açıp denedim.
*modem markası belkin

Failed to establish a direct connection with ZwerG_ZeuG. Traffic to this user will go through the fast proxy server -- however it is still slower than a direct connection. If you have trouble connecting with many different users you have a problem! To resolve this, it is recommended that you forward a port in your router for UDP port 5000, try another port in NAT Traversal Settings (for example: 5000), or if your router supports Universal Plug and Play (UPnP) you can try enabling that in Universal Plug and Play Settings. For more information and a detailed guide click here>
Bağlantı | Yanıt | Alıntı
 Kuvvy

Gönderildi 10/04/2011 - 10:18
2300-2400 tcp portu / 2300-2400 udp portu
47624 tcp portu / 47624 udp portu
5000 TCP & UDP portu bunları açıcaksın. Aşağıda benim modemimim port ayarları var.
[img][/img][You must login to view link] Uploaded with [You must login to view link]

Bu işe yaramazsa [You must login to view link] bu siteye gir ve ordan modemin markasını ve modelini seçerek menüyü takip et. ama sana söylediğim bu portların kesinlikle açık olması gerek.
 cixesy

Gönderildi 08/05/2011 - 18:02
Problemin devam ediyormu ?
 XFiles4815

Gönderildi 04/06/2011 - 19:28
arkadaş bendede bu sorun var ne yaptıysam düzelmedi
 Kuvvy

Gönderildi 04/06/2011 - 22:20
Oradaki portları açtın mı? Güvenlik duvarın kapalı mı?
 RoR_Elemi

Gönderildi 05/06/2011 - 19:46
ya arkadaşlar fp vermeyen en iyi modem hangisidir acaba bende zyxel var ne yaparsam yapayım fp goruyorum 1 2 tane
 Kuvvy

Gönderildi 05/06/2011 - 19:54
Ben airties kullanıyorum hiçbir problemde yaşamadım şuana kadar.
 RoR_Elemi

Gönderildi 05/06/2011 - 20:11
model ?
 Kuvvy

Gönderildi 05/06/2011 - 20:24
rt 102
 XFiles4815

Gönderildi 05/06/2011 - 23:10
arkadaşlar güvenlik duvarı kapalı bütün portları açtım modemim Hauwei ve sürekli fp diye kickleniyorum lütfen yardım edin :/
 XFiles4815

Gönderildi 09/06/2011 - 21:45
XFiles4815 wrote:
arkadaşlar güvenlik duvarı kapalı bütün portları açtım modemim Hauwei ve sürekli fp diye kickleniyorum lütfen yardım edin :/

bana yardım edebilecek biri yokmu
 hilti

Düzenlendi10/08/2011 - 14:15 tarafından hilti
[You must login to view link] adlı site size epey yardımcı olabilir.Nihayetinde türkçe bir site. Herşey adım adım anlatılıyor, en sonunda portların açılıp açılmadığını kontrol imkanı da var. Bütün bunları yaptıktan sonra modeminizin upnp (universal plug and play ) opsiyonunun da seçili olmasına dikkat edin. Voobly e girdiğinizde ayarlar kısmında plug and play sekmesine girdiğinizde scan yapacaktır ve burada modemizin görünmesi lazım. Görünüyorsa hiçbir problem kalmamış demektir. Sadece scan done yazarsa bir şeyleri yanlış (eksik) yapmış olabilirsiniz. diğer yandan nat traversal ayarlarında port numarasını değiştirip denemek de faydalı olacaktır. Kolay gelsin...

[1]
1 12 arasından ilk 12 - 0 görüntüleniyor
Foruma Git:
1 Kullanıcı(lar) Bu sayfaya bakıyor (30 dakika içinde)
0 üye, 1 ziyaretçi

What's popular right now: